رفتن به بالا
  • سه شنبه - 19 دی 1396 - 20:41
  • کد خبر : ۱۷۲۴۲
  • مشاهده :86 views
ورود فناوری‌های نانو در صنایع جنوب کرمان

کارخانه تولید نانوکارواش در کهنوج احداث می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از صدور مجوز ساخت کارخانه تولید نانو کارواش در شهرستان کهنوج خبر داد. به گزارش شوباد “محمود اسکندری‌نسب صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال‌های اخیر پیشرفت علوم مبحث جدیدی به نام فناوری‌های نانو یا نانوتکنولوژی را مطرح کرده که بر طبق نظر تحلیلگران موج چهارم انقلاب […]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از صدور مجوز ساخت کارخانه تولید نانو کارواش در شهرستان کهنوج خبر داد.

به گزارش شوباد محمود اسکندری‌نسب صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال‌های اخیر پیشرفت علوم مبحث جدیدی به نام فناوری‌های نانو یا نانوتکنولوژی را مطرح کرده که بر طبق نظر تحلیلگران موج چهارم انقلاب صنعتی را تشکیل می‌دهند. وی افزود: اهمیت این فناوری در دنیای امروز به حدی است که اکنون جزو اولویت‌های بسیاری از کشورهای پیشرفته صنعتی هستند.

اسکندری‌نسب بیان داشت: حوزه صنعتی نیز یکی از موارد پر استفاده فناوری‌های نانو را تشکیل می‌دهد و در رشته‌های مختلفی با استفاده از این فناوری پیشرفت‌های شگرفی حاصل شده که تمام این موارد موجب حل مشکلات انسان و استفاده بهینه از صنایع مختلف شده است.

وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان نیز در نیل به اهداف توسعه‌ای و استفاده از علوم و فناوری‌های جدید و گسترش مباحث علمی و پژوهشی، توانسته گام‌های موثری بردارد که صدور نخستین مجوز احداث کارخانه نانوکارواش نمونه بارز این مهم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان ادامه داد: سرمایه‌گذار این طرح، مجوز راه‌اندازی کارخانه را با تولید ۶ محصول مختلف بهداشتی و بسته‌بندی آنها در شهر کهنوج را حدود دو ماه قبل از این سازمان دریافت کرده است.

اسکندری‌نسب افزود: فناوری نانو مطرح شده برای تولید شوینده خودرو و اماکن در کنار تولید محصولاتی همچون پودر ماشین لباسشویی، مایع پاک کننده چربی، شیشه پاک کن، مایع دستشویی و ظرفشویی این کارخانه استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: این سرمایه‌گذار محصول نانوکارواش خود را به عنوان یک محصول بر طبق فناوری نانو با برند خود به صورت کارگاهی در تهران تولید می‌کند که پس از ساخت کارخانه در کهنوج، تولیدی وسیع این محصول در جنوب کرمان انجام می‌شود.

اسکندری‌نسب تصریح کرد: این محصول به عنوان کارواش بدون آب، با صرفه‌جویی در مصرف آب با توجه به کمبود منابع آبی و اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب در کشورمان، از مخاطرات ناشی از مصرف شوینده‌های غیراستاندارد خارجی جلوگیری کرده و همچنین توسط دارنده ماشین و بدون نیاز به تجهیزات خاص استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری این طرح مبلغی حدود ۱۶ میلیارد ریال است که در زمان بهره‌برداری برای ۲۱ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه