رفتن به بالا
  • جمعه - 13 بهمن 1396 - 13:53
  • کد خبر : ۱۷۳۳۴
  • مشاهده :89 views
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

امروز مقام معظم رهبری یک عزت و قدرت بزرگی در کشور است که باید قدردان آن باشیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یبان اینکه باید سعی کنیم در جهت برطرف کردن مشکلات منطقه و کشورمان گام برداریم بیان کرد: امروز مقام معظم رهبری یک عزت و قدرت بزرگی در کشور است که باید قدردان آن باشیم.و قدرت نظامی در جامعه بی‌تاثیر نیست اما آنچه مهم است قدرت مسائل ایدئولوژی ما است. به […]

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یبان اینکه باید سعی کنیم در جهت برطرف کردن مشکلات منطقه و کشورمان گام برداریم بیان کرد: امروز مقام معظم رهبری یک عزت و قدرت بزرگی در کشور است که باید قدردان آن باشیم.و قدرت نظامی در جامعه بی‌تاثیر نیست اما آنچه مهم است قدرت مسائل ایدئولوژی ما است.

به گزارش شوباد محمدجواد آذری‌جهرمی صبح امروز و در سفر به شرستان کهنوج در نشست با نخبگان این شهرستان اظهار‌داشت: امروز در کشور با مشکلاتی مواجه هستیم که نباید این مشکلات را انکار کنیم.

 وی با یبان اینکه باید سعی کنیم در جهت برطرف کردن مشکلات منطقه و کشورمان گام برداریم بیان کرد: امروز مقام معظم رهبری یک عزت و قدرت بزرگی در کشور است که باید قدردان آن باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پشتوانه مردمی در نظام جمهوری اسلامی یک قدرت و یک عزت است افزود: قدرت نظامی در جامعه بی‌تاثیر نیست اما آنچه مهم است قدرت مسائل ایدئولوژی ما است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به‌دنبال جدا کردن مردم از بدنه کشور با جنگ، تحریم و غیره هستند گفت: نباید چنین اجازه‌ای به دشمنان بدهیم و آنچه در حل مشکلات مهم و تاثیر گذار است داشتن امید است و عده‌ای به‌دنبال این هستند تا با سیاه‌نمایی این امید را از بین ببرند.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه نمایندگان استان کرمان دنبال توسعه زیرساخت‌های منطقه هستند گفت: طی سالهای گذشته تمام شهرهای استان کرمان به نسل سوم و چهارم ارتباطات وصل شدند.

وی با اشاره به اینکه اتفاقاتی در زلزله‌های اخیر در استان کرمان افتاد افزود: قرار شد کلیه مشکلات زیرساختی ارتباطات استان برطرف شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه حدود هزار و ۴۰۰ روستا ارتباطاتش برقرار شد بیان کرد: نزدیک ۶۰ درصد روستاها امکان ارتباطاتش برقرار شده است.

آذری جهرمی با بیان اینکه ۱۰۰میلیون تومان در اختیار رئیس آموزش و پرورش می‌گذاریم تا برای دانش‌آموزان هزینه کنند گفت: به هر دانش‌آموز کهنوجی که رتبه زیر ۱۰۰ بیاورد ۱۰ میلیون تومان پاداش پرداخت می‌کنم.

محمدجواد آذری جهرمی پنجشنبه شب در دیدار با نخبگان شهرستان کهنوج در جنوب استان کرمان با بیان این که شکاف طبقاتی حوزه ارتباط بین مناطق روستایی و شهری بیشتر حس می شود، افزود: با توجه به اتفاقاتی که در زلزله های اخیر رخ داد و همچنین پیگیری های نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار ، در سفر یک ماه قبل خود به کرمان ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکلات زیرساختی ارتباطی در استان کرمان اختصاص یافت.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه یکهزار روستا در استان باقی مانده اند که مشکلات زیر ساختی ارتباطی دارند بیان کرد: بعضی از این مناطق سخت گذر است و مشکل برق دارند که مسئولان مربوط در حال پیگیری برای رفع این مشکلات هستند .
وی ادامه داد: ضعف ارتباطات در استان کرمان و عقب افتادگی از شاخص های ارتباطی به خصوص در مناطق کمتر برخوردار و مناطق محروم، در سال های گذشته بیشتر بوده است و دولت در ۶ ماه گذشته تلاش کرده که تمامی شهرستان های استان کرمان به خدمات نسل سوم و چهارم موبایلی مجهز شوند و امروز این امر محقق شده است.
جهرمی همچنین با بیان اینکه بسیار خرسندم در نخستین روز دهه فجر انقلاب اسلامی در کنار مردم شهید پرور کهنوج حضور دارم عنوان کرد: امروز انقلاب ایران به برکت حرکت مردم و رهبری امام راحل و در ادامه با رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت مردم ، در دنیا حرف برای گفتن دارد.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: امروز نام جمهوری اسلامی ایران هراس بر دشمنان می اندازد چرا که آنها از ایران اسلامی واهمه دارند و به همین دلیل این کشور را تحریم می کنند.
وی بیان کرد: دشمنی غربی ها با ما ناشی از عزت ما است البته قدرت توان مردم و توان نظامی بی تاثیر نیست، اما آنچه قدرت واقعی ما را نشان می دهد قدرت ایدئولوژی ما است و امروز آنهایی که دشمن ما هستند تلاش می کنند مردم را از بدنه جمهوری اسلامی ایران جدا کنند.
وی اظهار کرد: متاسفانه عده ای در داخل کشور بنا دارند با سیاه نمایی، امید را از بین ببرند، چون دشمن ما که مشخص است از هر حیله و نیرنگی برای ضربه زدن به نظام تلاش می کند پس باید به آینده امیدوار بوده و وحدت داشته باشیم و برای توسعه همه جانبه کشور دست در دست هم بدهیم
وزیر ارتباطات گفت: امروز زمانی است که باید به توانمندی های خود نگاه کنیم و همچنین نگاهی به ضعف های خود در گذشته و حال داشته باشیم چون نگاه به داشته ها و نداشته ها باعث می شود یک پرواز خوب داشته باشیم.

وزیر ارتباطات درسفر به کهنوج در پاسخ به  کاهش تعرفهاینترنت پیام رسان های داخلی نسبت به پیام رسان های خارجی واستقبال نشدن از پیام رسان های داخلی گفت: برای اینکه یک شبکه اجتماعی به پایگاه اجتماعی تبدیل شود باید زیر ساخت های آن فراهم شود که در شورای فضای مجازی تصویب شد که تمامی نهادها وظایف خود را برای استفاده از پیام رسان های داخلی انجام دهند که وزارت ارتباطات امکانات زیرساختی را رایگان در اختیار آن ها قرار داده است،
وی گفت : علاوه بر این به ساختار فنی برای تحول نیاز دارند و بحث برندینگ و بازاریابی را باید انجام دهند تا مورد اعتماد مردم قرار گیرند.
آذری جهرمی استفاده از پیام رسان های داخلی و وصل شدن این پیام رسان ها به سیستم پرداخت مالی را برای فعال کردن حوزه اقتصاد موثر دانست و گفت استفاده از این امکانات می تواند زندگی مردم را تسهیل کنند .
آذری جهرمی در دیدارنخبگان ومسئولان کهنوج گفت تلاش برای رفع ضعف ارتباطات در استان به ویژه در مناطق کمتر برخوردار و مناطق محروم گفت در تلاشیم استان کرمان به خدمات نسل سوم و چهارم موبایلی مجهز شوند که این امر محقق شده است .
وی با اشاره به وجود شکاف طبقاتی حوزه ارتباط بین مناطق روستایی و شهری افزود: در سفر یک ماه پیش به کرمان /۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای این بخش اختصاص یافت و متعهد شدیم تا خرداد ۹۷ همه مشکلات زیر ساختی ارتباطی استان به لحاظ دسترسی ها را بر طرف کنیم که از آن روزتاکنون مشکل ارتباطی هزار و چهارصد روستا حل شده است .
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با اشاره به وجود مشکلات زیر ساختی ارتباطی در هزار روستای باقیمانده استان کرمان افزود بعضی از این مناطق سختگذرند و مشکل برق دارند که در حال پیگیری برای رفع مشکلات هستیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه