رفتن به بالا
  • شنبه - 21 بهمن 1396 - 11:32
  • کد خبر : ۱۷۳۵۵
  • مشاهده :91 views
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس استان کرمان:

خون شھید حججی و شھدای مدافع حرم زمینه نابودی داعش را فراھم می کند

سردار ابوالحسنی با تاکید بر این که داعش هر چه از خون جوانان ایران به زمین بریزد، خون‌های بسیار دیگری به جوشش و خروش می‌آید، عنوان کرد: قطعا خون شهید حججی و دیگر شهدای مدافع حرم زمینه نابودی و ریشه‌کن شدن داعش و مستکبران جهان را فراهم می‌کند.و شهید محسن حججی نماد یک انسان عاشورائی […]

سردار ابوالحسنی با تاکید بر این که داعش هر چه از خون جوانان ایران به زمین بریزد، خون‌های بسیار دیگری به جوشش و خروش می‌آید، عنوان کرد: قطعا خون شهید حججی و دیگر شهدای مدافع حرم زمینه نابودی و ریشه‌کن شدن داعش و مستکبران جهان را فراهم می‌کند.و شهید محسن حججی نماد یک انسان عاشورائی در جامعه امروز می باشد.

به گزارش شوباد  مهدی ابوالحسنی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس  در یادواره شهید مدافع حرم شهید محسن حججی و شهید شهسواری گفت: نهضت عاشورا متوقف نخواهد شد و فرهنگ عاشورایی که در سال ۶۱هجری شکل گرفت تا پایان عالم امتداد خواهد داشت.

وی ادامه داد: فرهنگ عاشورا نشان دهنده این است که در همه زمان ها ومکان ها عاشورا می تواند متبلور شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به حضور جوانان حسینی در میدان دفاع از حریم اهل بیت در سوریه و شهدای مدافع حرم گفت: شهید محسن حججی نماد یک انسان عاشورائی در جامعه امروز می باشد.

ابوالحسنی  افزود: علیرغم همه هجمه های دشمن در فضای مجازی  رویش  شهدایی مانند محسن حججی نشان دهنده این است که عاشورا در همه زمان ها امکان ظهور و بروز دارد.

وی تصریح کرد:  اگر مفاهیم دفاع مقدس به خوبی و با ابزارهای مناسب به نسل جوان امروز منتقل شود، آمادگی  قرار گرفتن در این میدان وسیع معرفت عاشورایی را دارند.

 

سردار ابوالحسنی با تاکید بر این که داعش هر چه از خون جوانان ایران به زمین بریزد، خون‌های بسیار دیگری به جوشش و خروش می‌آید، عنوان کرد: قطعا خون شهید حججی و دیگر شهدای مدافع حرم زمینه نابودی و ریشه‌کن شدن داعش و مستکبران جهان را فراهم می‌کند. و شهید حججی مسیر زندگی حقیقی انسان را عرضه میکند.

شهید محمد شهسواری یکم شهریور سال ۱۳۶۹ به همراه سایر آزادگان سرافراز به میهن اسلامی بازگشت.
سپاه زاهدان۲۰ آذر روز پاسدار سال ۷۵ برای بیان خاطرات محمد شهسواری از وی دعوت کرد و هنگام مسافرت به زاهدان و در مسیر راه ، افراد ناشناس خودروی آنها را چندبار از مسیر منحرف کردند و سرانجام خودرو واژگون شد و محمد شهسواری به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه جوانان ظرفیت بالایی دارندگفت: افرادی که در جهت نشر فرهنگ عاشورا ، دفاع مقدس، مدافعین حرم مثل، دانشگاه ها، آموزش و پرورش فعالیت دارند باید در انتقال این مفاهیم دقت و تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه امروز دفاع مقدس و ترویج فرهنگ دفاع، شهید و شهادت در جامعه به جایی رسیده که مردم و جوانان ما به صورت خود جوش در این زمینه اقدام می‌کنند افزود: جریانات مردمی امروز جریان دفاع مقدس را چون عاشورا از طریق برگزاری یادواره‌های شهدا و کارهای فرهنگی در جامعه گسترش می‌دهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه