رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 26 بهمن 1396 - 21:54
  • کد خبر : ۱۷۳۹۷
  • مشاهده :67 views

کارگاه پدافند غیرعامل در کهنوج برگزار شد

کارگاه آموزشی پدافند غیر عامل با حضور مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کرمان، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی کهنوج در این شهرستان برگزار شد. به گزارش شوباد “مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری کرمان هدف از برگزاری و اجرای آموزش پدافند غیر عامل را کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و […]

کارگاه آموزشی پدافند غیر عامل با حضور مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کرمان، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی کهنوج در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش شوباد مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری کرمان هدف از برگزاری و اجرای آموزش پدافند غیر عامل را کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور بر شمرد و گفت: از موارد پدافند غیر عامل نیز می توان به استتار، اختفا و ایجاد سر پناه برای تاسیسات مهم اشاره کرد.

پیمان سلاجقه افزود: بحران رویدادی است که به طور طبیعی یا به وسیله بشر به طور ناگهانی یا به صورت فزاینده به وجود می آید و سختی و مشقتی را به جامعه انسانی تحمیل می کند که برای برطرف کردن آن نیاز به اقدامات اضطراری، اساسی و فوق العاده است .

فرماندار کهنوج با اشاره به تاریخچه پدافند غیر عامل و آغاز به کار آن در کشور گفت: جنگ هایی که در مناطق همجوار ما در حال اتفاق است و نیز جنگ تحمیلی هشت ساله نشان می دهد که همواره در معرض تهدید ها و آسیب قرار داریم ولی امروزه روش جنگ دشمن با گذشته متفاوت است.

ابوذرعطاپور افزود: پدافند غیر عامل کشور را از خطر در مواقع بحران مصون می دارد از این رو در زمینه مسائل حیاتی شهرستان مانند آب، برق، بهداشت و درمان پیش بینی های لازم باید برنامه ریزی وانجام شود.

وی ادامه داد: در سال های اخیر کشور ایران در زمینه پدافند غیرعامل اقدامات خوبی انجام داده است و ضروت دارد که همه دستگاه ها علاوه بر یادگیری اصول پدافند غیر عامل در نشر و آموزش آن کوشا باشند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه