رفتن به بالا
  • شنبه - 12 اسفند 1396 - 13:50
  • کد خبر : ۱۷۴۳۳
  • مشاهده :41 views

آغاز خرید تضمینی خرمای مضافتی و کلوته در جنوب کرمان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از خرید تضمینی خرمای مضافتی و کلوته توسط سازمان تعاون روستایی به دستور وزیر جهاد کشاورزی در این منطقه خبر داد. به گزارش شوباد “سید یعقوب موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: سطح زیرکشت خرما در جنوب کرمان بیش از ۳۵ هزار هکتار است که سال گذشته بیش از […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از خرید تضمینی خرمای مضافتی و کلوته توسط سازمان تعاون روستایی به دستور وزیر جهاد کشاورزی در این منطقه خبر داد.

به گزارش شوباد “سید یعقوب موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: سطح زیرکشت خرما در جنوب کرمان بیش از ۳۵ هزار هکتار است که سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار تن خرما از این سطح برداشت شد.
وی بیان کرد: خرید خرمای کلوته درجه یک بر اساس مصوبه وزیر جهاد کشاورزی به صورت بسته بندی شده در کارتن های کوچک برای مصرف خانوار به وزن هفت و نیم کیلوگرم و به قیمت هر کیلو گرم ۴۰ هزار ریال است.
وی ادامه داد: این نوع خرما تا وزن ۶ و نیم کیلوگرم قابل خرید بوده و به ازای هر ۱۰۰ گرم افزایش و یا کاهش در وزن مبلغ یکهزار ریال افزایش و یا کاهش خواهد داشت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان اظهار کرد: خرید خرمای مضافتی در جنوب کرمان تا وزن هشت و نیم کیلوگرم مجاز و قیمت این نوع خرما به ازای هر کیلو ۵۵ هزار ریال است.
وی به کیفیت خرمای جنوب استان کرمان اشاره کرد و گفت: این خرما ۱۰۰ درصد ارگانیک و بدون استفاده از هر گونه سموم شیمیایی تولید می ‎شود و دارای طعمی بی‎ نظیر در سطح دنیا است.
وی ادامه داد: با توجه به کیفیت بالای خرمای تولیدی این منطقه در پی توسعه صنایع فرآوری، سورتینگ، بسته ‎بندی و درجه ‎بندی این محصول هستیم.
وی عنوان کرد: خرید تضمینی خرما از ابتدای ماه جاری آغاز و تا پایان فروردین ماه سال آینده ادامه دارد از این رو کشاورزان با مراجعه به نمایندگی های خرید سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان محصول خرمای خود را بفروش برسانند.
سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب، فاریاب و عنبرآباد را زیر پوشش دارد.
جنوب استان کرمان با سطح زیر کشت بیش از ۲۶۰ هزار هکتار و با تولید سالانه چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی، ۶۰ درصد تولیدات این بخش را در استان به خود اختصاص داده است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه