رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 17 اسفند 1396 - 13:15
  • کد خبر : ۱۷۴۶۱
  • مشاهده :41 views
امام جمعه کهنوج:

مهم‌ترین نیازهای این روزهای زلزله زدگان آرامش روانی است /سوله کمیته امداد در راه‎های مواصلاتی به کهنوج دیده شود

امام جمعه کهنوج در رابطه با وضعیت شهرستان کهنوج بعد از زلزله شب گذشته، گفت: متاسفانه با اینکه بارها به نیاز تابیه مکان‎هایی دارای امکانات لازم برای چینین روز‎هایی تاکید شده است اما هنوز این موضوع محقق نشده است. به گزارش شوباد ”حجت الاسلام اکبر افشار منش امام جمعه شهرستان کهنوج در گفتگو با خبرنگار “شوباد”در رابطه […]

امام جمعه کهنوج در رابطه با وضعیت شهرستان کهنوج بعد از زلزله شب گذشته، گفت: متاسفانه با اینکه بارها به نیاز تابیه مکان‎هایی دارای امکانات لازم برای چینین روز‎هایی تاکید شده است اما هنوز این موضوع محقق نشده است.

به گزارش شوباد ”حجت الاسلام اکبر افشار منش امام جمعه شهرستان کهنوج در گفتگو با خبرنگار “شوباد”در رابطه با وضعیت این شهرستان بعد از زلزله شب گذشته، گفت: شب گذشته زلزلهای به بزرگی ۵٫۴ ریشتر در ۱۴ کیلومتری شهرستان کهنوج واقع شد که موجب ترس و وحشت مردم شهر شد.

وی در رابطه با خسارات ناشی از زلزله افزود: خوشبختانه در این زلزله خسارت جانی نداشتیم و تنها تعداد ۹ نفر به مراکز درمانی رجوع کردند که آنها هم به صورت سرپایی درمان شدند. البته با توجه به اینکه در این منطقه بسیاری از خانهها از مقاومت بالایی برخوردار نیستند، شاهد آسیب دیدن بعضی خانهها هستیم که این موضوع باعث ترس برخی از اهالی شده است.

وی ادامه داد: برخی از اهالی برای احتیاط بیشتر شب گذشته را بیرون از منازل گذراندند که با توجه به هوای مساعدی که بود به شکر خدا مشکلی پیش نیامد. متأسفانه در فضای مجازی اخباری در رابطه با بعضی خسارتها انتشار پیدا کرده است که صحیح نیست و بهتر است مردم آمار دقیق را از مراکز ذی صلاح این کار دریافت کنند.

حجت الاسلام افشار منش به اولین اقدامات صورت گرفته پس از وقوع زلزله اشاره کرد و تصریح کرد: در اولین ساعات پس از وقوع زلزله ستاد بحران شهرستان تشکیل شد، و ستادهای درمانی و امدادی به حالت آماده باش درآمدند و از مراکز مختلف منطقه اکیپها و اورژانس به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

وی نسبت به عدم برنامهریزی صحیح پیش از وقوع چنین اتفاقاتی انتقاد کرد و افزود: متاسفانه با اینکه بارها به نیاز تابیه مکانهایی دارای امکانات لازم برای چینین روزهایی تاکید شده است اما هنوز این موضوع محقق نشده است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به زلزله خیز بودن استان کرمان و شهرستان کهنوج ضروری است سوله کمیته امداد در راههای مواصلاتی به کهنوج دیده شود. متاسفانه اکنون تنها سوله نزدیک به این شهرستان در جاده قلعه گنج است که این جاده، راهی فرعی است و احتمال دارد با وقوع زلزلههای باشدت بیشتر امکان امداد رسانی از طریق زمینی فراهم نشود.

امام جمعه کهنوج در رابطه با نیاز مردم زلزلهزده این شهرستان بیان کرد: بیشترین نیاز مردم شهرستان موضوع آرامش روانی است و بعد از آن تامین چادر در مرحله اول برای افرادی است که خانههایشان دچار آسیب زیادی شده باشد که مسوولین امر درحال شناسایی این افراد هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه