رفتن به بالا
  • جمعه - 25 اسفند 1396 - 15:07
  • کد خبر : ۱۷۴۷۷
  • مشاهده :56 views
امام جمعه کهنوج:

تحقق نصرت الهی در گرو پایبندی به اصل ایمان است

امام جمعه کهنوج گفت:تحقق نصرت الهی در گرو پایبندی به اصل ایمان به شروطی است و پایداری رعایت این شروط باعث تحقق وعده الهی خواهد شد و جز سنت­های قطعی تجدیدناپذیر الهی است. از تشکیل هیئت اندیشه ورز اظهار خوشحالی کردند. این هیئت باید اهداف جمهوری اسلامی را با آنچه اجرایی شده است، تطبیق دهد. به […]

امام جمعه کهنوج گفت:تحقق نصرت الهی در گرو پایبندی به اصل ایمان به شروطی است و پایداری رعایت این شروط باعث تحقق وعده الهی خواهد شد و جز سنت­های قطعی تجدیدناپذیر الهی است. از تشکیل هیئت اندیشه ورز اظهار خوشحالی کردند. این هیئت باید اهداف جمهوری اسلامی را با آنچه اجرایی شده است، تطبیق دهد.

به گزارش شوباد ”حجت‌الاسلام اکبر افشارمنش ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کهنوج با اشاره به  معرفی محاسن و مزایای فصل بهار و  با ارایه­ی درس­هایی از بهار و نو شدن سال نو افزود: توحید و خداشناسی معاد و روز قیامت انجام شد.و رحمت گسترده در بهار مشاهده می­شود.

وی بیان داشت:همه جا سرسبز است پس رحمت خداوند فراگیر و گسترده است، بایستی نسبت به یکدیگر رحم داشته باشیم، زیاد شدن روزی، از بین رفتن کدورت­ها، صله رحم و ارتباط با خویشاوندان،تغییر حال حول حالنا،درک اعتدال از بهار،همدلی و رسیدن به هم،امید به عدالت است.

امام جمعه کهنوج  ضمن تبریک سال جدید به جنبه ­های مثبت و منفی عید نوروز اشاره کردند و افزود: نوروز جنبه­ های مثبت زیادی مانند صله رحم، احترام به بزرگترها، احیای روحیه­ی زندگی جمعی، توجه به طبیعت، درس از معاد، سیر و سفر و رفع­ کدورت­ها و جنبه­های منفی نیز همچون خودنمایی و تجمل، مردم آزاری و اختلاط با نامحرم را در بردارد.

افشارمنش در ادامه به چند نکته مهم در سخنان حضرت آقا اشاره نمودند:در ارتباط با مشکلات معیشتی مردم و دیگر مشکلات فرمودند اطلاع داریم اما هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد.عامل بودن و هدایت عملی مردم را از علل موفقیت معجزه آسای حضرت امام (ره) برشمردند. تحقق نصرت الهی در گرو پایبندی به اصل ایمان به شروطی است نظیر: ۱) نیت صادق، ۲) صبر، ۳) بصیرت، ۴) همت، ۵) پایداری رعایت این شروط باعث تحقق وعده الهی خواهد شد و جز سنت­های قطعی تجدیدناپذیر الهی است. از تشکیل هیئت اندیشه ورز اظهار خوشحالی کردند. این هیئت باید اهداف جمهوری اسلامی را با آنچه اجرایی شده است، تطبیق دهد.

وی با اشاره به برگزاری بی نظیر راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در آستانه ­ی ۴۰ سالگی انقلاب به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال ۹۶ اشاره نمودند.

امام جمعه کهنوج در پایان با اشاره به روز ملی شدن صنعت نفت، بیان نمودند که اگر مصدق بر ضد بیگانگانمان بود و اگر ایشان با سلطه­ی بیگانه مخالفند، چطور است که امروز کسانی مصدق را مطرح می­کنند که مذاکره و رابطه با آمریکا را هم تبلیغ می­کنند، الگوی این دو صف هم هستند، چطور با یکدیگر جمع می­شوند. مگر شواهد قطعی و تاریخی دلارهای آمریکا و عوامل اطلاعاتی آن کشور هم با انگلستان در سقوط و سرنگونی مصدق موثر و کارساز نبودند، پس چطور هواداران مصدق در آغوش آمریکا به طرح مجدد او می­پردازند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه