رفتن به بالا
  • شنبه - 11 فروردین 1397 - 09:08
  • کد خبر : ۱۷۵۰۸
  • مشاهده :33 views
امام جمعه کهنوج:

اعتکاف از رویش‌های اصیل انقلاب است/و فرصتی برای پیرایش دل از زنگار گناه است

امام جمعه کهنوج گفت:اعتکاف یکی از رویشهای انقلاب است و فرصتی است برای پاک نمودن زنگارهای دل، در خانه خدا که همراه با روزه است. به گزارش   شوباد ،حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه کهنوج ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه با اشاره به مناسبت میلاد امام علی(ع) به ابعاد زندگی آن حضرت پرداخت و بیان کرد […]

امام جمعه کهنوج گفت:اعتکاف یکی از رویشهای انقلاب است و فرصتی است برای پاک نمودن زنگارهای دل، در خانه خدا که همراه با روزه است.

به گزارش   شوباد ،حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه کهنوج ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه با اشاره به مناسبت میلاد امام علی(ع) به ابعاد زندگی آن حضرت پرداخت و بیان کرد علرغم اینکه دشمنان فضائل آن حضرت را مخفی کردند اما به اراده خداوند فضائل بسیاری از آن حضرت از برادران اهل سنت و شیعه نقل شده است.

وی در در ادامه به بعد از مظلومیت امام علی(ع) پرداختند:۱_کودتا علیه انقلاب اسلامی پیامبر(ص)
۲-برخورد خواص با حضرت و تحمیل ۳جنگ
۳-برخورد خلفاء با اصحاب رسول خدا(ص)

امام جمعه کهنوج گفت:امیرالمومنین علی(ع) در این برهه این بود که برای حفظ اسلام سکوت کرد و یارانی همچون حجربن عدی،میثم تمار،حربن،عمار یاسر تربیت کند.

امام جمعه کهنوج به ایام اعتکاف اشاره کرد و بیان کرد اعتکاف یکی از رویشهای انقلاب است و فرصتی است برای پاک نمودن زنگارهای دل، در خانه خدا که همراه با روزه است.

وی در ادامه به تحقق شعار سال اشاره کرد و بیان کرد حمایت از کالای ایرانی در گره ۳ضلع:
۱-دولت تولید،کنندگان،و مصرف کنندگان است که هر کدام باید وظیفه خود را به خوبی اجراء کنند.

افشارمنش در ادامه از مردم خواست که مقررات راهنمائی و رانندگی در ایام۱۳رعایت کنند و از کشته شدن تعدادی از همشهریان اظهار تاسف کردند.

وی و در ادامه با توجه به کمبود نزولات آسمانی از مردم خواستند در جهت مصرف آب صرف جویی کنند.

امام جمعع کهنوج در ادامه از مسئولین در جهت احداث پل نظمیه تلاش کردند تشکر کردنند.

افشارمنش در پایان به رحلت حضرت زینب (س)اشاره کردند و بیان کردند حضرت زینب (س) ویژگی های همچون ۱-ولایتمداری۲-حق گرایی۳-ظلم ستیزی۴-متصب به اوصاف اخلاقی همچون صبر و رضا و حیاء و عفت داشتند که باید سرلوحه همه باشد.

امام جمعه کهنوج:و در پایان به یکی از ابعاد سخنان رهبری در عدم استفاده از ظرفیت های موجود کشور که فساد است اشاره کردند و بیان کردند مردم خواهان مبارزه جدی با فساد در ابعاد مختلف هستند
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه