رفتن به بالا
  • شنبه - 18 فروردین 1397 - 07:41
  • کد خبر : ۱۷۵۱۷
  • مشاهده :14 views
امام جمعه کهنوج:

امیدآفرینی‌های مقام معظم رهبری در راستای گزاره‌ی «آرمان‌گرایی واقع‌بینانه»یعنی برخاسته و مبتنی بر واقعیت‌های جاری کشور است

امام جمعه کهنوج گفت:امیدآفرینی‌های مقام معظم رهبری در راستای گزاره‌ی «آرمان‌گرایی واقع‌بینانه» تعریف می‌شود؛ یعنی در عین اینکه برخاسته و مبتنی بر واقعیت‌های جاری کشور است، دارای وجهه‌ی آرمانی – ارزشی بوده و مانع از غلطیدن نظام و مسئولان مختلف در دام واقع‌گرایی و خطای محاسباتی می‌شود. به گزارش   شوباد ،حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه کهنوج ظهر […]

امام جمعه کهنوج گفت:امیدآفرینی‌های مقام معظم رهبری در راستای گزاره‌ی «آرمان‌گرایی واقع‌بینانه» تعریف می‌شود؛ یعنی در عین اینکه برخاسته و مبتنی بر واقعیت‌های جاری کشور است، دارای وجهه‌ی آرمانی – ارزشی بوده و مانع از غلطیدن نظام و مسئولان مختلف در دام واقع‌گرایی و خطای محاسباتی می‌شود.

به گزارش   شوباد ،حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه کهنوج ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه با اشاره به روز پنجشنبه ۲۵ رجب همزمان است با سالروز شهادت هفتمین کوکب آسمان امامت و ولایت آقا موسی بن جعفر (ع) فرا رسیدن ایام شهادت این امام بزرگوار را به همه شما تسلیت عرض می کنم.

امام جمعه کهنوج ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حرم رضوی گفت: یکی از مهمترین محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب در یک نگاه کلی، واقع بینی و امید آفرینی بود.

وی در ادامه به  اهمیت این دو مطلب باید گفت که هم واقع بینی و هم امیدآفرینی دو ضرورت غیرقابل انکار برای اداره کشور هستند. زیرا تحلیل درست از شرایط موجود کشور مانع از افراط و تفریط در سیاستکذاری ها و رفتارها خواهد شد.و  یک آسیب بسیار خطرناک به نام خطای محاسباتی از سوی مسئولان جلو گیری می کند؛ یعنی باعث می شود مسئولان اسیر شرایط موجود نشوند. مانع حاکم شدن رکود، کسالت، سستی و تنبلی در جامعه می شود.روح نشاط، حرکت و همت را در جامعه گسترش می دهد و تقویت می شود.

حجت الاسلام افشارمنش گفت: ۲۰ فروردین  روز ملی فناوری هسته ایی است و افتخاری برای ایران اسلامی که در چنین روزی جمهوری اسلامی یه چرخه کامل غنی سازی اورانیوم و راه اندازی یک زنجیره کامل غنی سازی دست یافت و در واقع ۲۰ فروردین روز ما می توانیم بود که باید این دستاورد را حفظ کرد و از این تجربه در جاهای که ضعف داریم استفاده کرد.

وی در پایان افتتاح ۱۰ کیلومتر از باند دوم پروژه راه کهنوج رودان که با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسید. از همه دست اندرکاران، مدیر کل راه جنوب و همه کسانی که پیگیری کردند تشکر می کنیم.
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه